Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
SP 67 ul. Kaczorówka 4, 31-264 Kraków

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

30 września 2015 r. otrzymaliśmy certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Zapraszamy do przeczytania relacji z uroczystości wręczenia certyfikatów
W roku szkolnym 2014/15 nasza szkoła przystąpiła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowanego na terenie województwa małopolskiego jako Szkoła Promująca Bezpieczeństwo. Szkoła starała się o uzyskanie certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo.

Projekt „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa” został wdrożony do realizacji przez Komendę Wojewódzką i Komendę Miejską Policji w Krakowie. Jego celem jest promocja, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach. Po roku zmagań i przeprowadzonych zmianach w szkole oraz po audycie przeprowadzonym na terenie szkoły przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie udało się uzyskać ten certyfikat.

30 września 2015 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Mariusza Dąbka, i Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Pawła Dzierżaka oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele szkół oraz Policji z miast i powiatów województwa małopolskiego. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Iwona Kłys, koordynator projektu- pani Agnieszka Celuch i przewodniczący Szkolnej Rady Uczniowskiej.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty Aleksandrem Palczewskim wręczyli 33 Certyfikaty przedstawicielom szkół, które uczestniczyły w projekcie ZPB. Wśród wyróżnionych szkół znalazła się nasza szkoła.

Uroczystość uświetnił występ uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach, a oprawę muzyczną gali wręczenia Certyfikatów zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Baczków z Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni pod kierownictwem Pana Rafała Węglarza.

Po uroczystości uczestnicy mogli zobaczyć pokazy Policji m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także zwiedzić ekspozycję samolotów w Muzeum Lotnictwa w Krakowie.