Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wyprawka pierwszoklasisty

Wyprawka pierwszoklasisty:

Rodziców dzieci zapisanych do klas pierwszych prosimy o zapoznanie się z rzeczami, które będą potrzebne dzieciom już we wrześniu.

– plecak/tornister (Kupując trzeba zwrócić uwagę na wagę samego tornistra- tornistry z kółkami nie są bezpieczne i lekkie)
– obuwie zmienne na jasnej podeszwie w podpisanym worku
– pojemnik na śniadanie + bidon ewentualnie,
– oprawione i podpisane zeszyty 16 kartkowe w cienkie linie (czerwone i niebieskie) i w kratkę,
– piórnik, w którym znajdą się: 2-3 ołówki, temperówka, gumka, pióro, klej w sztyfcie, nożyczki dobrze tnące z zaokrąglonymi końcami, linijka,
– kredki ołówkowe i pisaki,
– blok rysunkowy A4
– plastelina
– zeszyt 16 kartkowy w kratkę (jako dzienniczek do podawania informacji) z wpisanymi na pierwszej stronie danymi: imię i nazwisko dziecka, telefony kontaktowe z zaznaczeniem do kogo (mama, tata)
– 2 teczki z gumką (m.in. na prace plastyczne)
– chusteczki higieniczne
– strój gimnastyczny (wygodne spodenki, biała koszulka, buty sportowe na jasnej gumowej podeszwie – mogą być te same co po szkole, dres na chłodniejsze dni) w podpisanym worku
– strój galowy obowiązujący na uroczystości szkolne: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka)
– Dla osób uczęszczających na religię: Podręcznik z ćwiczeniami do nauki religii „Bóg jest naszym Ojcem” (wyd. Św. Stanisława bp.
– Pozostałe materiały plastyczne: kredki świecowe, farby plakatowe, 2-3 pędzle o różnej grubości, kubek na wodę, bloki rysunkowe białe i kolorowe (A3, A4), bloki techniczne białe i kolorowe (A3, A4), papier kolorowy, bibuła kolorowa …

1. Materiały plastyczne wykorzystywane w ciągu roku, wychowawca ustali z Państwem czas ich użycia (wspólnie z wychowawcą mogą Państwo ustalić czy zakupić materiały plastyczne dla całej klasy czy indywidualnie, nie ma potrzeby przynoszenia wszystkiego w pierwszym tygodniu szkoły, bo dzieci dopiero uczą się organizować miejsce w szafce)
2. Wyprawka szkolna to poważny wydatek, dlatego warto przemyśleć każdy zakup i nie ulegać pokusom (nie kupujmy dodatkowych gadżetów, tylko to, co najpotrzebniejsze)
3. Jednocześnie warto pamiętać, że pójście do szkoły to ważne wydarzenie. Kupując rzeczy do szkolnej wyprawki warto podejmować decyzję wspólnie z dzieckiem, niech zeszyty będą z jego ulubionym bohaterem, a inne  rzeczy kolorowe, odpowiadające gustom dziecka.
4. Bardzo proszę podpisać wszystkie rzeczy dziecka, mogą w tym celu Państwo wykorzystać metki do podpisania rzeczy (garderoby) dziecka. Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że dziecko może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty.
5. Zakupione zeszyty oraz książki, które dzieci otrzymają ze szkoły, proszę oprawić i podpisać.
6. Świetlica szkolna otwarta jest w godzinach 7:00-17:00.
7. Jest możliwość zapisania uczniów na obiady, które gotowane są na miejscu. Cena obiadu ok. 10 zł.
8. Na dzień 2 lipca 2021 nie ma jeszcze podziału na klasy.
9. W zależności od ilości klas pierwszych -2 czy 3, będzie ustalony podział godzin. W tym roku szkolnym ostatnia lekcja klas pierwszych kończyła się o 15:05.
10. Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne są ustalane we wrześniu. W tym roku szkolnym odbywały się w ramach zajęć świetlicowych m.in.: zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne – bezpłatne. W ramach zajęć pozaszkolnych – płatnych były zajęcia: taneczne, TAEKWONDO i Matcraft. Jeśli Państwo macie kontakty z firmami lub sprawdzone zajęcia dla uczniów to prosimy o kontakt.
11. Jeśli dzieci mają opinie lub orzeczenie to prosimy dostarczyć je do szkoły. Ułatwi to nam,  jako nauczycielom pracę i przede wszystkim funkcjonowanie uczniów w szkole.
12. W ostatnim tygodniu sierpnia odbędzie się spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych, na którym będzie informacja dotycząca podziału klas, poznacie Państwo wychowawców i podział godzin, a także harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.
<h4ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI</h4