Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wycieczka do Wieliczki klas 2a i 1b

7 grudnia Uczniowie klasy 2a i 1b pojechali na wycieczkę do Wieliczki, aby zwiedzić  jedną z najstarszych na świecie kopalni soli kamiennej. Zwiedzanie trasy turystycznej rozpoczęli od pokonania 380 drewnianych schodów, którymi zeszli na głębokość 64 metrów. Dzięki ciekawym opowieściom przewodników Uczniowie wędrując solnymi korytarzami poznali historię i tajemnice kopalni, obejrzeli  multimedialne przedstawienie ukazujące legendę o pierścieniu księżnej Kingi, zobaczyli dawne narzędzia i maszyny górnicze, poznali metody wydobycia i transportu soli stosowane w dalekiej przeszłości, dowiedzieli się czym był kierat, i w jaki sposób konie przez 500 lat pomagały górnikom przy wydobywaniu ,,białego złota”. Z zachwytem podziwiali wspaniałe komory, przepiękne rzeźby solne oraz podziemne jeziora. Podczas zwiedzania Uczniowie odwiedzili  trzy poziomy kopalni, zeszli na głębokość aż 135 metrów i pokonali ponad 800 schodów. Ogromne wrażenie wywarła na Uczniach kaplica św. Kingi oraz świetlny spektakl nad brzegami solnego jeziora, który odbywał się przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina. To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka zakończona miłym akcentem kupowania pamiątek 🙂