Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dziś w szkole odwiedziły nas….. węże!

Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali informacji o tych fascynujących gadach: jak długo żyją, czym się odżywiają, jak odbierają informacje z otoczenia, czy mają uszy, co to jest wylinka, jak często węże zrzucają naskórek, czy mrugają oczami i gdzie jest ich ogon. Uczniowie mogli zobaczyć, dotknąć, pogłaskać 🔎👀✋ prezentowane gatunki egzotycznych węży: boa dusicieli i pytonów: Juliana, Maliznę, Olafa, Klementynę i piękną albinotyczną samicę pytona tygrysiego – o imieniu Tosia. Ci, którzy pierwszy raz w życiu mieli okazję dotknąć węża przekonali się, że ich skóra pokryta łuskami jest bardzo przyjemna w dotyku – nie są ani zimne, ani oślizgłe. Dzisiejsza lekcja żywej przyrody na długo zostanie w naszej pamięci 💚.