Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Warsztaty z psami terapeutycznymi

W dniach 8-9.05 w szkole odbyły się warsztaty z kynoterapeutą, zoopsychologiem Joanną Nosal-Chojnowską, Michałem Chojnowskim i psami terapeutycznymi z firmy @Skylos.pl Tematem zajęć była profilaktyka pogryzień i bezpieczne aktywności z psami. Uczniowie przypomnieli sobie jak prawidłowo zachować się przy obcym psie, czytać wysyłane przez psy komunikaty i co zrobić mając do czynienia z nadpobudliwym lub agresywnym psem. Poznali zabawy i ćwiczenia pozwalające na bezpieczne i aktywne spędzanie czasu z psami, a także przykłady wykorzystania psów w służbie człowiekowi🐕🦮🐕‍🦺. Dzieci musiały wykazać się spokojem, empatią i jasną komunikacją nawiązując relacje i trenując z obecnymi na zajęciach psami rasy siberian husky i elkhund szary. Dodatkową niespodzianką dla uczniów był udział w zajęciach dwóch 6- miesięcznych szczeniąt, które w towarzystwie doświadczonych dorosłych psów wdrażają się w swoją pracę. Dzieci zmierzyły się z odpowiedzialnym zadaniem uczenia szczeniąt posłuszeństwa i tego na czym będzie polegać w przyszłości ich praca. Każda grupa zakończyła zajęcia współpracując w tworzeniu toru przeszkód dla psów🐺🐕🦮🐕‍🦺.