Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Asia – nasza szkolna sportsmenka

Uczennica klasy VI naszej szkoły, Asia Żylska, odnosi wspaniałe sukcesy w sporcie – przede wszystkim w pływaniu, ale również w biegach.

Cześć! Jestem Asia i chodzę do 6 klasy. Chciałam Wam opowiedzieć o mojej pasji, jaką jest pływanie.

Swoją przygodę ze sportem zaczęłam już w wieku 2 lat. Najpierw chodziłam na basen do Luka Sport, potem pływałam na Bronowiance, a następnie w Zabierzowie na Rak-Swim Sport. Kolejne treningi odbywałam w CD Sport.

Obecnie, od prawie 3 lat, jestem zawodniczką KS Korony Kraków.

Pierwsze sukcesy przyszły po 2 latach intensywnych treningów (9 razy w tygodniu).

Mój pierwszy, brązowy medal zdobyłam na dystansie 50 metrów stylem motylkowym z czasem 39:34 dnia 31 marca 2012 r.

Potem przyszły kolejne sukcesy:

3 miejsce 100 m stylem zmiennym na Sobocie Pływackiej,
2 miejsce 50 m stylem grzbietowym na zawodach Pływaj z nami na Koronie,
3 miejsce na 50 m stylem grzbietowym na Mistrzostwach Małopolski,
2 miejsce na 200 stylem grzbietowym i 400 stylem dowolnym na Sobocie Pływackiej.

Zdobyłam również:
1 miejsce stylem grzbietowym na 50 m oraz 2 miejsce 100 m stylem dowolnym na zawodach Pływaj z nami na Koronie,

a ostatnio:

3 miejsce na 100 m i 400 m stylem dowolnym,
3 miejsca w sztafetach 4×50 stylem dowolnym i 4×50 stylem zmiennym,

oraz:

1 miejsce na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 letnich.

Bardzo się cieszę, gdyż ostatnio zostałam powołana do kadry wojewódzkiej Małopolski.

W tym roku szkolnym (2012/13) mogłam reprezentować naszą szkołę na Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie zdobyłam 1 miejsce i na Małopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 2 miejsce. Niedługo czeka mnie Warszawa, gdzie zmierzę się z najlepszymi zawodnikami z kraju. Trzymajcie kciuki!

Potrafię również szybko biegać!

Dwa lata z rzędu (w obecnym roku szkolnym oraz w ubiegłym) byłam również reprezentantką naszej szkoły podczas biegów przełajowych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W 2011 roku zajęłam 6 miejsce a w tym roku 2 miejsce i zakwalifikowałam się do jej dalszego etapu.